09158232060

bamasazegroup@gmail.com

آدرس

صفحه اصلی اخبار و مقالات مناسب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه

مناسب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه

admin
۱۳۹۶/۱۰/۰۴
مناسب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل، مهم‌ترین کاری است که برای طراحی دکوراسیون باید انجام داد. به نقل از بیتوته پیدا کردن رنگی مناسب برای دیوار‌ها و رنگ آمیزی المان‌های اصلی دکوراسیون، اساسی‌ترین و اصلی‌ترین بخش طراحی و چیدمان دکوراسیون است.

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل، مهم‌ترین کاری است که برای طراحی دکوراسیون باید انجام داد. به نقل از بیتوته پیدا کردن رنگی مناسب برای دیوار‌ها و رنگ آمیزی المان‌های اصلی دکوراسیون، اساسی‌ترین و اصلی‌ترین بخش طراحی و چیدمان دکوراسیون است.
مناسب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه

 در واقع می‌توان گفت که تمام انتخاب‌های دیگر ما در طراحی و انجام دکوراسیون، می‌تواند وابسته به همین عناصر اصلی باشد که پس از برگزیدن رنگ مناسب برای آن‌ها شکل می‌گیرد.
به همین دلیل چنین کاری به نظر چندان ساده نمی‌رسد. با شروع گزینش رنگ‌های مناسب، گستره وسیعی از انتخاب‌ها پیش رویمان قرار می‌گیرد که باعث می‌شود کار سختی در پیش داشته باشیم. برای اینکه این مسئله را حل کنیم، چند نکته و پیشنهاد مهم را در اینجا گردآوری کرده ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فرآیند انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی را به امری ساده‌تر و آگاهانه‌تر تبدیل کنید و این کار را با اطمینان و دقت بالاتری به انجام برسانید.

طرح و رنگ پارچه‌ها را پیش از هر چیز انتخاب کنید

وقتی در مورد رنگ وسایل پارچه‌ای و بافتی صحبت می‌کنیم، اغلب منظورمان طرح نهایی این نوع وسایل است. به عنوان مثال در مورد رنگ پارچه مناسب برای پرده‌ها بدون در نظر گرفتن طرح کاملی از آن‌ها که بتواند روی دیوار‌ها و پنجره‌ها نصب شود، نمی‌توان اظهار نظر کرد. به همین دلیل انتخاب رنگ پارچه مبل‌ها نیز نمی‌تواند به شکلی کاملا ذهنی و صرفا با ایده پردازی شکل بگیرد. به عبارت دیگر باید مبلمان، پرده‌ها و دیگر وسایل را به شکلی کاملا عینی مشاهده کنید و سپس در مورد رنگ آن‌ها تصمیم بگیرید.

بعد از آن می‌توانید کار ساده تری در پیش داشته باشید و در واقع رنگ این وسایل را به عنوان منبع الهامی برای انتخاب رنگ سایر بخش‌های دکوراسیون در نظر بگیرید. وقتی رنگ اولین المان دکوراتیو مشخص باشد، انتخاب‌های شما محدودتر خواهد شد و رنگ دیگر وسایل و سایر عناصر اصلی دکوراسیون را بر اساس همان رنگ اولیه انتخاب خواهید کرد. از آنجا که پارچه‌ها صرفا تک رنگ نیستند و می‌توانند دارای طرح‌های مختلف و چند رنگ باشند، می‌توان امیدوار بود که در ادامه، انتخاب هایتان با سادگی بیشتری همراه باشد و به این ترتیب بتوانید چند رنگ را به عنوان پایه رنگی دکوراسیون اتاق هایتان برگزینید.

از فضا‌های مجاور کمک بگیرید

وقتی در فضای داخلی خانه، از بخشی از آن وارد بخش دیگر می‌شوید، بهتر است نسبت به دکوراسیون و انتخاب رنگ‌های موجود در آنها، هماهنگی و ارتباط موثری را مشاهده کنید. اگر در این حین با تعدد رنگی قابل توجهی مواجه شوید، ممکن است این امر برایتان آزاردهنده باشد و نتوانید احساس مثبتی را نسبت به محیط خانه درک کنید. پس برای آنکه از نظر بصری بتوانید آرامش لازم را برقرار کنید، بهتر است رنگ‌های مورد نظرتان برای دکوراسیون اتاق‌های مختلف خانه، با یکدیگر قرابت و هماهنگی داشته باشند. معمولا توجه بیش از حد و وسواس زیاد در انتخاب رنگ‌ها می‌تواند مانعی بر سر راه این هارمونی رنگی باشد.

در چنین مواقعی اغلب افراد سعی می‌کنند، دکوراسیون هر یک از اتاق‌ها و بخش‌های مختلف خانه را به صورت کاملا مجزا و مستقل از یکدیگر انتخاب کنند و همین امر باعث می‌شود یکپارچگی لازم در دکوراسیون خانه شکل پیدا نکند؛ بنابراین پیش از انتخاب رنگ‌های دکوراسیون برای اتاق ها، سعی کنید دیگر فضا‌های خانه و اتاق‌های مجاور را هم در نظر داشته باشید. به خصوص اگر فضا‌های خانه دارای طراحی باز باشند، و با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی برقرار کرده باشند، این هارمونی و هماهنگی رنگ‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.


اهمیت نورپردازی را نادیده نگیرید

چه بخواهید و چه نخواهید، نوع نورپردازی اتاق‌ها و میزان نوردهی، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در ظاهر اتاق‌هایتان داشته باشد. هر کدام از منابع نوری که در دکوراسیون فضا‌های داخلی به کار گرفته می‌شود، می‌تواند بر میزان تیرگی و روشنایی رنگ‌ها و حتی میزان گرمی و سردی آن‌ها تاثیر بگذارد. به همین دلیل است که اغلب حسی که نسبت به یک محیط داریم، در زمان‌های مختلف شبانه روز، متفاوت است.

با در نظر گرفتن این موضوع می‌توانید رنگ‌های مورد نظرتان را برای دکوراسیون منزل، با توجه به نوع نورپردازی فضا انتخاب کنید؛ بنابراین المان‌های اصلی دکوراسیون را پیش از انتخاب نهایی با توجه به میزان نوردهی مختلف در فضای اتاق‌ها تست کنید. زیرا حسی که نسبت به یک رنگ در ساعات میانی روز و در نور طبیعی خانه دارید، ممکن است در هنگام شب و با وجود منابع نور داخلی نداشته باشید. اگر نسبت به رنگ‌های انتخابی خودتان در هر دو حالت احساس مثبتی دارید، می‌توانید با خیال راحت دکوراسیون اتاق‌ها را با همان رنگ‌های مورد نظرتان طراحی کنید.

بافت رنگی را در نظر داشته باشید

در بسیاری از موارد، انتخاب یک رنگ مشخص و مورد علاقه تان نمی‌تواند تضمین کننده رضایت نهایی شما از آن رنگ‌ها باشد. این مسئله می‌تواند به بافت رنگی و پرداخت نهایی سطحی که رنگ مورد نظرتان روی آن اعمال می‌شود هم وابسته باشد. به عنوان مثال شاید به همین دلیل، رنگ مورد نظرتان برای مبلمان اتاق نشیمن، برای کاشی‌های حمام خانه یا برای دیوار اتاق خواب مناسب نباشد. در نتیجه انتخاب رنگ مورد علاقه شما برای دکوراسیون، تنها قدم اول خواهد بود و پس از آن باید به نوع پرداخت رنگی، متریالی که با آن رنگ آمیزی صورت می‌گیرد، و حتی میزان درخشندگی یا مات بودن سطوح هم توجه کنید.


همین موضوع باعث می‌شود که فرایند انتخاب رنگ ها، چندان کار ساده‌ای نباشد. در واقع با در نظر گرفتن این مسئله می‌توان فهمید که چرا انتخاب رنگ‌ها به مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل در طراحی دکوراسیون فضا‌های دخلی تبدیل شده است. علاوه بر آنکه گستره وسیعی از طیف‌های رنگی برای انتخاب و به کارگیری در اجزای مختلف دکوراسیون پیش رویتان قرار دارد، اعمال هر یک از آن‌ها و شکل نهایی هر کدام از وسایل با رنگ‌های مختلف می‌تواند نتایجی بسیار متفاوت از آنچه انتظار دارید برایتان به همراه داشته باشد.

با تمام این اوصاف و با وجود پیچیدگی‌ها و دشواری‌هایی که در انجام طراحی دکوراسیون داخلی محیط و انتخاب رنگ‌های مناسب این کار وجود دارد، به سلیقه و دانش خودتان اطمینان داشته باشید، و انتخاب هایتان را با در نظر گرفتن تمام جوانب انجام دهید. اگر در هر مرحله از طراحی دکوراسیون منزلتان، دقت لازم را به خرج دهید و از مشاوره افراد متخصص و حرفه‌ای استفاده کنید، می‌توانید از نتیجه مطلوب تصمیم هایتان در انتهای کار مطمئن باشید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.